De SLim-acties zijn een initiatief van de gouverneur van de provincie Limburg en worden uitgevoerd in samenwerking met de lokale en federale politie en het Limburgs parket. SLim staat voor "Safe(S)-Limburg" en is een “provinciaal gecoördineerde verkeersactie” ter voorkoming van weekendongevallen die uitsluitend in het weekend uitgevoerd wordt.
Alcohol, drugs en snelheid zijn nog steeds de belangrijkste oorzaken van verkeersongevallen. Verkeerscijfers tonen aan dat alcoholgerelateerde verkeersongevallen met lichamelijk letsel zich vooral voordoen in de weekendnachten. Weekendongevallen blijken bovendien aanzienlijk ernstiger dan verkeersongevallen tijdens de rest van de week. Vandaar de SLim-acties.
SLim-acties zijn gecombineerde verkeersacties gericht op het rijden onder invloed van alcohol en/of drugs en tegen te hoge snelheid. Deze acties vinden het hele jaar door élk weekend plaats in de provincie Limburg. Op die manier willen we mensen bewust maken dat ze elk weekend gecontroleerd kunnen worden.
Resultaten SLim-controles
- 2 korpsen van de lokale politie zetten het voorbije weekend controle op in de provincie Limburg waarbij 17 politieambtenaren werden ingezet:
- De politiezone LRH
- De politiezone Gingelom/Nieuwerkerken/Sint-Truiden
- Er werd in totaal bij 243 bestuurders een ademtest afgenomen, 5 testen waren positief.
- 2.539 voertuigen werden gecontroleerd op snelheid. 26 % van de voertuigen of 670 bestuurders werden geverbaliseerd wegens overdreven snelheid.
- Er werd van 200 bestuurders een drugstest afgenomen. Geen enkele was positief.
- Naast de overtredingen op alcohol, drugs en snelheid werden ook nog 7 andere verkeersinbreuken vastgesteld.
- 1 bestuurder pleegde inbreuk op de wetgeving rijbewijs.
- Er werden bovendien nog 6 andere verkeersinbreuken vastgesteld.
Bij deze SLim-controles werden 20 rijbewijzen onmiddellijk ingetrokken.
Weekendongevallen
In het afgelopen weekend werden er in heel Limburg 34 verkeersongevallen gemeld, waarvan 13 met lichamelijk letsel en 21 met enkel stoffelijke schade. Bij deze letselongevallen vielen er 10 lichtgewonden en 1 zwaargewonde.
Let wel op: niet alle ongevallen met stoffelijke schade worden aan de politie gemeld!
Naar aanleiding van deze ongevallen (zowel met gewonden als met enkel stoffelijke schade) werden in totaal 26 ademtesten afgenomen, waarvan er 4 positief bleken. Er waren in totaal 10 gevallen van vluchtmisdrijf.
De gegevens over de verkeersongevallen van Kempenland, Borgloon, Tongeren/Herstappe, Voeren en Lommel werden niet ontvangen.