De provincie Limburg gebruikt cookies om jouw surfervaring op deze website gemakkelijker te maken.

Strikt noodzakelijke cookies
Deze cookies zijn strikt noodzakelijk om in de site te navigeren, of om te voorzien in door jou aangevraagde faciliteiten.
Functionaliteitscookies
Deze cookies verbeteren van de functionaliteit van de website door het opslaan van jouw voorkeuren.
Prestatiecookies
Deze cookies helpen om de prestaties van de website te verbeteren, waardoor een betere gebruikerservaring ontstaat.
Online surfgedrag gebaseerde reclame cookies
Deze cookies worden gebruikt om op de gebruiker op maat gemaakte reclame en andere informatie te tonen.
Kinderopvang

A tot Z (Vaak gestelde vragen)

Medisch attest vervoer kinderen

Is het verplicht als begeleider in de buitenschoolse opvang om een medisch geschiktheidsattest te hebben bij het vervoeren van kinderen?

Recent zijn er wijzigingen aangebracht en bepaalde categorieën van bestuurders afgeschaft met een medische geschiktheidsattest. Voor begeleiders in de buitenschoolse kinderopvang zijn er geen wijzigingen.

"… Indien er bij het vervoer enige link met een school en leerlingen kan gelegd worden valt dit vervoer onder toepassing van het artikel 43 waardoor een rijgeschiktheidsattest voor de houder van het rijbewijs van groep 2 vereist is."

Met andere woorden: er is een medisch geschiktheidsattest verplicht zodra er een link is met een school en kinderen en ook bij toevallig en zeer occasioneel vervoer. We raden aan bij het vervoer van kinderen de nodige voorzichtigheid aan de dag te leggen.