De provincie Limburg gebruikt cookies om jouw surfervaring op deze website gemakkelijker te maken.

Strict noodzakelijke cookies
Deze cookies zijn strikt noodzakelijk om over de site te avigeren, of om te voorzien in door u aangevraagde faciliteiten.
Functionaliteitscookies
Deze cookies verbeteren van de functionaliteit van de website door het opslaan van uw voorkeuren.
Prestatiecookies
Deze cookies helpen om de prestaties van de website te verbeteren, waardoor een betere gebruikerservaring ontstaat.
Online surfgedrag gebaseerde reclame cookies
Deze cookies worden gebruikt om op de gebruiker toegesneden reclame en andere informatie te tonen.
Meer weten...
Kinderopvang

A tot Z (Vaak gestelde vragen)

Discretieplicht en beroepsgeheim

Beschikken wij als medewerkers van een opvanginitiatief over discretieplicht of beroepsgeheim? En welke informatie mogen wij aan wie doorgeven?

Op de bovenstaande vraag bestaat er geen "ja" of "neen"-antwoord. Ieder individu dient steeds de situatie te bekijken en zelf te beslissen of zij informatie doorgeeft aan anderen. Je dient ten allen tijden discreet om te gaan met vertrouwelijke informatie en steeds bij jezelf af te vragen "Heb ik (of anderen) deze vertrouwelijke informatie nodig om mijn werk goed te doen?".

In principe beschikken alle medewerkers in de kinderopvang over discretieplicht en dienen ze alle vertrouwelijke informatie binnen het team te houden en enkel in het team te bespreken (indien nodig). Als een voorziening valt onder het organiserend bestuur van volgende wetgevingsbepalingen val je wel onder beroepsgeheim, nl:

  • OCMW-wetgeving (art. 36 & 50)
  • Decreet IJH (integrale jeugdhulp)
  • Decreet BJB (bijzondere jeugdbijstand)
  • CAW-decreet
  • CLB-decreet

Bij het beroepsgeheim mag je geen enkele informatie verschaffen aan anderen indien er sprake is van gedeeld of gezamenlijk beroepsgeheim.