2018 is niet alleen het Europees Jaar van het Cultureel Erfgoed. Op zondag 9 september 2018 wordt ook voor de 30ste keer Open Monumentendag georganiseerd. In heel Vlaanderen zetten meer dan 500 monumenten hun deuren wagenwijd open.
Ook in Limburg wordt deze 30ste feesteditie met het nodige gedruis gevierd. In de Limburgse steden en gemeenten zijn er tal van sites waar het publiek kan kennismaken met het bouwkundig, landschappelijk en archeologisch erfgoed.
De provincie Limburg neemt hierin het voortouw.
Bezoek gratis het Openluchtmuseum van Bokrijk.
Naast de gewone programmatie beleef je op 9 september ook de monumenten in restauratie. Ontdek de verschillende vaktechnieken die deze experten gebruiken bij de restauraties via interactieve workshops en infostanden. Of neem samen met een gids of een plaatselijke heemkring een kijkje achter de schermen bij één van de gebouwen in restauratie.
Maak kennis met de Limburgse Monumentenwacht in volle actie.
- In Kaulille inspecteert Monumentenwacht Limburg de prachtig gerestaureerde Sevensmolen. Maak
zo een inspectie mee! De monumentenwachters in de molen geven ook verschillende demonstraties met industriële touwtechnieken. - In Kortessem leer je op een speelse manier wat monumentenwachters precies doen.
Ontdek hoe de kerk van Wintershoven (Kortessem) in elkaar zit, speel leuke spelletjes, ga op zoek, leg mee leien op het demodak of beklim de oefentoren en word een echte monumentenwachter! Daarnaast kun je je onderdompelen in het verhaal van de Parochiekerk Sint-Pietersbanden, die dateert uit de 7de eeuw!
Werp een blik op het verleden, heden en toekomst van het Hasseltse Begijnhof.
Kom naar de Begijnhofsite en wandel van 10 tot 18 u. door de begijnhofhuisjes: hier kom je meer te weten over de plannen en ontdek je de maquette voor het nieuwe Begijnhof. Van 14 tot 16 u. zijn bovendien de betrokken architecten aanwezig en kun je bij hen terecht voor al jouw vragen.